Vollenhoofse Vereniging Voor Volksvermaken

Volop kleur en creativiteit in Vollenhove

31
aug

Volop kleur en creativiteit in Vollenhove

Het was een rare zomer voor het normaal gesproken in augustus zo drukke stadje Vollenhove. Het bekende Bloemencorso kon wegens de huidige omstandigheden niet doorgaan en dat viel iedereen zwaar. Maar het was er allesbehalve stil de afgelopen dagen. Als alternatief voor het Corso werd er een uitgebreide fietsroute op poten gezet; de straten werden versierd en op verschillende punten aan de route waren Corso kunstwerken te bewonderen. Ondanks het wisselvallige weer kon het initiatief tot nu toe al rekenen op veel publieke belangstelling.

De meeste inwoners van Vollenhove weten niet beter dan dat ieder jaar in augustus hun stad verandert in één groot dahliaspektakel. Met huizenhoge praalwagens, miljoenen dahlia’s, honderden figuranten, de bekendste muziekkorpsen en jaarlijks tienduizenden bezoekers die dit alles komen aanschouwen. Daar wordt dan ook vaak een jaar lang naartoe geleefd. Dit jaar liep het even anders. In april werd duidelijk dat het Corso niet kon worden georganiseerd in verband met de ontwikkelingen rondom het coronavirus. Dat nieuws sloeg in als een bom, maar er was vooral ook begrip. Han Knol, voorzitter van de Vollenhoofse Vereniging Voor Volksvermaken (V.V.V.V.): ‘‘Iedereen begrijpt dat het Corso niet door kon gaan, het gemis is er echter niet minder om. Dat komt wel binnen.’’

Op de fiets

Meteen nadat bekend werd dat het Corso niet door kon gaan, ontstonden er al ideeën bij wagenbouwers om wel iets te maken dit jaar. ‘‘Ook vanuit inwoners voelden we een sterke behoefte om iets te organiseren’’, vertelt Han Knol. ‘‘Er is gekeken naar wat nog mogelijk was binnen de regels en dat werd een fietsroute.’’ Deze 8 kilometer lange fietsroute leidde het publiek langs alle pittoreske plekjes van Vollenhove, door feestelijk versierde straten en langs metershoge Corso kunstwerken. ‘‘Een goed alternatief met prachtige kustwerken. We hebben er samen zo nog iets moois van gemaakt’’, aldus de voorzitter.

Zodoende was er volop kleur en creativiteit te vinden in het stadje. Een hoop mensen pakten de fiets. Bezoekers waren onder de indruk: ‘‘Er is genoeg te zien. Knap dat dit is neergezet.’’ Bij de meeste bezoekers, inwoners en wagenbouwers was er wel duidelijk een dubbel gevoel aanwezig. ‘‘Het is een jaar flink afkicken’’, reageren verschillende bouwers. ‘‘Gelukkig konden we wat doen. Natuurlijk kan het niet op tegen het Corso, maar we mogen trots zijn dat we vrij snel dit hebben gerealiseerd. En hopelijk kunnen we volgend jaar weer ertegenaan met z’n allen.’’

Geen jaar zonder dahlia’s

De werken aan de route waren in het thema van 75 jaar vrijheid en ‘Razzia’. Razzia is een theaterproductie die deze week zal worden opgevoerd in Vollenhove. Tussen de organisatie en wagenbouwers ontstond een samenwerking. Voor de kunstwerken werden alternatieve materialen gebruikt, maar natuurlijk ook dahlia’s. Deze kwamen vooral van eigen land, dus de Stichting Bloemencommissie hoefde niet veel in actie te komen. ‘‘Er is nog wel een verdeling geweest voor groepen die niet genoeg bloemen hadden. Dit jaar zijn er uiteindelijk ongeveer 150.000 dahlia’s gebruikt.’’ De kunstwerken staan er nog een aantal dagen. De winnaar van de straatversiering is op zaterdag bekendgemaakt. De meeste punten gingen naar de Kerkstraat tot Voorpoort met ‘Ut beste van de Karkstroate’. De complete uitslag is te vinden via de website.

Corsogevoel in huis

Op woensdag 26 en zaterdag 29 augustus werden er op het Voorpoortplein en het Kerkplein gratis bossen met dahlia’s uitgedeeld. ‘‘Op die manier krijgen de bloementelers een steuntje in de rug en brengen we bij de inwoners van Vollenhove wat extra kleur en toch ook een beetje het Corsogevoel in huis.’’ Iedereen kon een bos bloemen krijgen uit handen van Dahliakoningin Jeanine Wijnand, Dahliaprinses Kim van der Meulen en Dahliaprins Ruben Bakker. Heel wat inwoners kwamen een bosje ophalen. Han Knol: ‘‘In totaal hebben we meer dan 1200 bossen dahlia’s weg mogen geven. Ook aan Nieuw Clarenberg, inclusief het personeel. We hebben hierop alleen maar positieve reacties gekregen.’’