Vollenhoofse Vereniging Voor Volksvermaken

Corso college: workshops en cursussen

Wat leuk dat je meer wilt weten over het Corso College!
We organiseren in het voorjaar van 2024 5 leuke workshops. Op diverse dagen en locaties. Je kunt er één volgen, of meer. Of gewoon alle 5. Iedere workshop helpt je verder om een top-wagenbouwer te worden!
Je kunt bij het inschrijven aangeven of het onderwerp helemaal nieuw voor je is, of dat je al een beetje op de hoogte bent. Dan houden de mensen die de workshop geven daar rekening mee.
Alle workshops worden gegeven door ervaringsdeskundigen van Corso Vollenhove.
Dus waar wacht je nog op? Meedoen is gratis!


Corso Lascursus

De basis van elke corsowagen is het geraamte en de constructie. Voordat het tijd is om de dahlia’s te prikken, wordt er eerst gelast, geknipt en gebogen met betonijzer. Maar hoe zorg je dat alles goed aan elkaar vast zit? Dat leer je in deze workshop lassen.

  • Lastechniek
  • Materiaal
  • Veiligheid tijdens het lassen

Deze workshop wordt gegeven op locatie bij wagenbouwgroepen in mei. De exacte data zijn nog niet bekend.

Wat heb je nodig?
Interesse in het leren lassen en goede zin!
Trek een shirt met lange mouwen aan.

Deelname aan het Corso College is gratis. De V.V.V.V. zorgt deze avonden voor een hapje en een drankje. 
Zien we jullie dan?

Wanneer: in mei (exacte data nog niet bekend)
Waar: Camping ’t Akkertien
Door wie: Pim Jansen, Mathijs Post (docenten ROC)
Voor wie: wagenbouwers die meer willen weten over het lassen van een corsowagen
Maximum aantal plaatsen: 2 deelnemers per wagenbouwgroep


Corso EHBO

O nee, wat is er gebeurd? Een spijker in de voet, aan staal gesneden, lasogen? Bij het corso college EHBO leer je alles over verwondingen die je kan oplopen tijdens het bouwen van je corsowagen en dan vooral wat je er aan kan doen. Deze workshop vind plaats in het bijgebouw van het Akkertien in Vollenhove. Je leert het dus van echte EHBO’ers.

Wanneer: zaterdag 23 maart om 13:00
Waar: Camping ’t Akkertien
Door wie: Gerda Driegen
Voor wie: wagenbouwers die meer willen weten over EHBO op de bouwlocatie


Corso Brandbestrijding

De vlammen in de frituurpan? De vonken van een lasapparaat slaan over op een brandbaar voorwerp? Bij het corso college Brandbestrijding leer je allerlei branden te bestrijden die je kan tegen komen tijdens het bouwen van je corsowagen.

Wanneer: zaterdag 6 april van 9:00 tot 12:00 en van 13:00 tot 16:00
Waar: nog te bepalen
Door wie: Richard Schepers en Pascal Remijnse
Voor wie: wagenbouwers die meer willen weten over brandbestrijding op de bouwlocatie
Maximum aantal plaatsen: 48


Corso Verzekeringen

Een corsowagen bouwen is niet alleen het bouwwerk. Op de achtergrond komt er meer bij kijken. O.a. de verzekeringen. Ruben Straatman praat je bij over alles waar je rekening mee moet houden bij het aanvragen van de verzekeringen voor het bouwen van je corsowagen.

Wanneer: donderdag 25 april om 19:30
Waar: Vlasschuur/Burght
Door wie: Ruben Straatman
Voor wie: wagenbouwers die meer willen weten over verzekeringen rondom het wagenbouwen


Corso is Kunst!

Hoe krijg je je corsowagen nou optimaal in de kleuren en bloemen? Dick Kusters, ervaren kunstenaar en jurylid van ons mooie corso, neemt je mee met zijn expertise hoe je je wagen mooi kan vormgeven en het beste in de kleuren kan zetten.

Wanneer: zaterdag 25 mei om 13:00
Waar: Burght
Door wie: Dick Kusters
Voor wie: wagenbouwers die meer willen weten over de opmaak van een corsowagen


Dit zijn de voorjaarsworkshops in het kort. Meer weten? Schrijf je dan gewoon in en ontdek het tijdens de workshop!
Heb je vooraf vragen? Stel ze aan dominique.santbergen@corsovollenhove.nl.