Vollenhoofse Vereniging Voor Volksvermaken

Corso college: workshops en cursussen

Wat leuk dat je meer wilt weten over het Corso College!

We organiseren in het voorjaar van 2022 8 leuke workshops. Steeds op zaterdagmiddag, om 14.00 uur. Je kunt er één volgen, of meer. Of gewoon alle 8. Iedere workshop helpt je verder om een top-wagenbouwer te worden!
Je kunt bij het inschrijven aangeven of het onderwerp helemaal nieuw voor je is, of dat je al een beetje op de hoogte bent. Dan houden de mensen die de workshop geven daar rekening mee.
Alle workshops worden gegeven door ervaringsdeskundigen van Corso Vollenhove.

Dus waar wacht je nog op? Meedoen is gratis! Direct naar het inschrijven

De workshops en cursussen:

Corso lascursus

De basis van elke corsowagen is het geraamte en de constructie. Voordat het tijd is om de dahlia’s te prikken, wordt er eerst gelast, geknipt en gebogen met betonijzer. Maar hoe zorg je dat alles goed aan elkaar vast zit? Dat leer je in deze workshop lassen. 

 • Lastechniek
 • Materiaal
 • Veiligheid tijdens het lassen

Deze workshop wordt gegeven bij Laveno, op de Kampen in Vollenhove. Je leert het dus van mensen die van lassen hun beroep hebben gemaakt!

Naaicursus

Er zijn genoeg leuke kostuums en pakken te bestellen. Maar wel heel duur en misschien wel net niet goed genoeg voor de wagen! Je kunt natuurlijk alles zelf maken wat precies aansluit bij het idee van het ontwerp. In deze workshop wordt door ervaren naaisters de basis uitgelegd zodat je hierin verder kunt groeien en ervaring opdoen.

 • Patronen en stof uitzoeken
 • Hoe werkt een naaimachine
 • Hoe maak je een patroon op maat?

We zorgen voor voldoende naaimachines en materiaal, zodat je deze middag ook echt zelf aan de slag kunt!

Workshop Figuratie en Grime

Om het verhaal van de wagen compleet te maken en nog beter uit te beelden maken veel wagenbouwgroepen gebruik van figuratie. Een goede figuratie maakt gebruik van verschillende aspecten. In deze workshop krijg jij van de ervaringsdeskundige inzichten over de volgende onderdelen:

 • Choreografie en toneelspel
 • Grime
 • Kostuums en Attributen

Van toneelspel tot dans en van schmink tot complete kostuums dit alles zorgt ervoor om de beleving van de wagen nog indrukwekkender en completer te maken! Wil jij nu de tips en handvaten hebben om hier zelf mee aan de slag te kunnen!

Workshop de Dahlia

Dé dahlia experts, Bloemencommissie Vollenhove, geven deze workshop. Hoe groeit zo’n dahlia nu goed? De dahlia komt voor in veel verschillende kleuren, vormen en maten, hoe zorg je nu dat je de juiste kiest om te telen of om op de wagen te plaatsen. Welke kleuren en maten gebruik je nu wel naast elkaar en welke juist niet. In deze workshop komen al deze aspecten aan bod.

 • Dahlia’s telen, verzorgen en bewaren.
 • Kleuren, vormen en soorten dahlia’s.
 • Kleurencompositie en inkleuring.
Workshop How to build … een corsowagen

Hoe bouw je nu echt een corsowagen? Wat niet iedereen zich misschien beseft is dat het meeste werk onder de dahlia’s zit. Je begint met een onderstel met daarop een stevige constructie. Daarna komt de daadwerkelijke vormgeving, deze wordt in de meeste gevallen gevormd door het buigen van betonijzer. Maar kan natuurlijk ook door hout, tempex of andere materialen. Welke materialen kies je nu? Deze vragen en nog meer zoals onderstaande aspecten worden behandeld in de workshop:

 • Onderstel
 • Constructie
 • Vormgeving
 • Materiaal gebruik

In deze unieke workshop krijg jij alle informatie door ervaren wagenbouwers en ontwerpers. In deze corsogevulde middag worden alle verschillende technieken en oplossingen met elkaar gedeeld.

Workshop Tempex

Als een echte beeldhouwer ga je aan de slag met tempex. Hoe maak je nu die bepaalde vormen en hoe houd je rekening met de bloemen die er misschien nog op geprikt worden? Met piepschuim kan je lastigere vormen, zoals handen en gezichten veel mooier maken dan met staal. In de workshop leer je de basisvaardigheden.

 • Materiaal gebruik
 • Gereedschap
 • Compositie en krachtverdeling
 • Vormgeving

Deze workshop wordt gegeven door dé prijswinnende tempexexperts Corso Vollenhove. Deze unieke workshop kan je niet missen als jij bij jouw wagen aan de slag wilt met tempex!

Workshop Organisatie en Bestuur

Hoe zorg je als beginnende of verjongende groep nu voor nieuwe aanwas aan vrijwilligers? Of hebben jullie moeite met sponsoren, donateurs en andere financiële middelen binnen te halen? Hoe zet je jouw organisatie nu goed op en zorg je dat alles netjes is geregeld. Hoe ga je om met de volgende aspecten?:

 • Communicatie
 • Financiële middelen
 • Leiding en sturing geven
 • Organisatie opzet

In deze workshop krijg je alle handvaten en word je gekoppeld aan ervaringsdeskundigen. In de workshop worden al deze aspecten van het organiseren en besturen van een wagenbouwgroep besproken.

Workshop Elektra en Verlichting

Wil jij weten hoe je nu goed en veilig elektra aanlegt op jouw wagen? Hoe kies je nu voor bepaalde kleuren lampen en welke soort verlichting kies je? Of moet je juist belichten in plaats van verlichten? Daarom leer je in deze workshop hoe je zelf je elektra en verlichting kunt aanleggen, en wat er allemaal mogelijk is met verlichting.

 • Hoe leg je stroom aan
 • Welke krachtbronnen zijn er
 • Wat voor verlichting is er
 • Welke verlichting past bij welk onderdeel

De mensen van SCOOP, de elektronicaclub uit Vollenhove, verzorgen deze workshop. Samen met  een professionele lichtexpert. En bij deze cursus krijg je materialen mee die je weer kan gebruiken bij jouw wagenbouwgroep.

Inschrijven

Ik wil me inschrijven!